Громадська Організація “ШТОРМ”

Проект

 1. Анотація (загальний обсяг – не більше однієї сторінки)
 • Актуальність проекту

Актуальність реалізації зазначеного проекту зумовлена необхідністю надання правової, консалтингової, інформаційної та транспортної допомоги громадянам України, які перебувають у складних умовах на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим для підтримки та набуття українського громадянства. Через російську анексію кримський півострів випадає з поля дії Законів України, а також міжнародних правових норм.  Водночас громадяни України – мешканці окупованого півострову не в змозі отримувати кваліфіковану юридичну допомогу, вирішувати питання, що стосуються набуття громадянства України, отримання паспортів через складнощі пов’язані із перетином адміністративного кордону з Кримом, тиском з боку «правоохоронних» структур самопроголошеної влади.

Особливої уваги у зазначеному контексті потребують соціально уразливі верстви населення, малозабезпечені сім’ї, матері одиночки, інваліди.

Збереження громадянства України в Криму стає дедалі складнішим. Проте, попри всі зухвалі заяви окупаційної влади Криму, людей які бажають зберегти українське громадянство багато, з часом їх стає все більше проукраїнські настрої на окупованому півострові посилюються.

 

 • Діяльність в межах проекту буде спрямована на спрощення та прискорення отримання паспортних документів та актів цивільного стану для мешканців тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, сприяння забезпеченню прозорості, зменшення рівня корупції в сфері отримання адміністративних послуг. Діяльність проекту реалізовуватиметься через наступні механізми:
 • інформування громадян України – мешканців Криму стосовно існуючих механізмів та напрямків вирішення проблемних питань отримання документів через сайт організації, а також створену на окупованому півострові мережу членів ГО «Шторм»;
 • юридична допомога в оформленні та складанні документів необхідних для отримання, підтвердження громадянства України;
 • представництво інтересів кримчан – громадян України (особливо соціально уразливих, малозабезпечених верств населення інвалідів) на материковій Україні в державних та судових інстанціях;
 • супроводження процесу отримання кримчанами офіційних документів в українських державних та судових інстанціях;
 • надання транспортної допомоги соціально уразливим, малозабезпеченим категоріям населення, інвалідам з числа кримчан на материковій Україні у разі необхідності відвідання  державних та судових інстанцій;
 • моніторинг ситуації із порушеннями прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та висвітлення окремих фактів в рамках проекту «Live story» на сайті ГО «Шторм».

 

 • Очікуваними результатами реалізації проекту мають стати максимальне спрощення процесу отримання всіх видів документів для мешканців окупованого півострову, підтримка існуючих громадських настроїв щодо збереження українського громадянства на півострові. Громадяни України – кримчани матимуть можливість, звернувшись до співробітників нашої організації отримати юридичну консультацію та забезпечити cупровід того чи іншого документу, який їм потрібен для збереження громадянства України (Паспорт – 16 років, вклейка фото 25х45 років, свідоцтва про народження) та, в окремих випадках, безкоштовно відвідати материкову Україну.

 

 • Наявність (потенційна можливість) фінансування проекту з інших джерел, в т.ч. з боку інших донорських організацій. Фінансування проекту може здійснюватись за рахунок залучення іноземних донорів, діяльність яких спрямована на захист прав людини тощо, а також волонтерських організацій.

 

 • Партнерські організації, що братимуть участь у реалізації проекту: Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області, НГО «Нова Генерація».

 

 1. Опис проекту

а) Проблема, на вирішення якої спрямовано проект:

 • Проблема в житті суспільства, на вирішення якої спрямовано проект (обсяг – до 5 речень). Необхідність підтримки української ідентичності та ознак державності (громадяни України) на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Сприяння процесу набуття кримчанами громадянства України в умовах анексії, з урахуванням існуючих складнощів із сполученням Криму з материковою Україною. Недостатня прозорість процесу оформлення адміністративних послуг через складні умови окупації.

 

 • Відома з офіційних джерел інформація щодо спроб вирішення наявної проблеми.

Українські ЗМІ неодноразово висвітлювали необхідність реалізації зазначених проектів, проте у такому форматі заходи щодо підтримки кримчан не реалізовувались.

 

 • Обґрунтування можливості розв`язання проблеми за підсумками виконання проекту.

Проект здатний продемонструвати поступальних рух щодо підтримки населенням української ідентичності та державності, що є одним з вагомих факторів де окупації півострову у найближчій та середньостроковій перспективі.

б) Мета проекту (1-2 речення)

Вирішення питань пов’язаних з отримання документів державного зразку громадянами України – мешканцями Криму. Максимальне збереження українського громадянства на півострові.

в) Цільова аудиторія проекту

Підлітки, які досягли 16 річного віку, громадяни яким необхідна вклейка фотокарток 25, 45 років, ново роджені діти. Щонайменше 30 тис. громадян, які мешкають на окупованій території потребують надання вказаних послуг.

г) План реалізації проекту

Діяльність за проектом необхідно розбити на окремі етапи, що мають бути представлені у логічній послідовності, відображати весь комплекс запланованої діяльності, за такою схемою:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *