– Есе 288-Ш

288-Ш

Чи потрібна Україні нова Конституція?

Конституція України є основним правовим актом держави — основним Законом, фундаментом розвитку соціальних та політичних відносин, гарантом забезпечення прав і свобод людини та громадянина.

Але що значить Конституція України для кожного з нас? Це  шлях у цивілізований світ, де є стабільний розвиток і процвітання, де країна є авторитетом та конкурентноспроможньою серед інших сильних країн. Україні завжди був притаманний демократичний республіканський устрій, адже крив у собі неабиякі можливості для саморозвитку нації. У Конституції, розробленій ще за часи гетьмана Пилипа Орлика, демократія була основним принципом. Боротьба нашого народу за свої права, за права нації була штучно припинена жорстоким гнобленням царизму на довгі часи. Не маючи власної державності, Україна не мала й Конституції.

І от, нарешті, нова віха в українській історії — 28 червня 1996 року о 9.30 ранку після двох діб безперервної та напруженої праці Верховна Рада України ухвалила Конституцію України — Основний Закон нашої суверенної держави.

Конституція нашої держави гарантує багато прав. Найважливішим, на мою думку, є право на життя, а це значить, що ніхто не може бути довільно позбавлений його. Життя – це  праця, тому кожен має право працювати, що включає можливість забезпечити себе фінансово. Наша країна дає можливість самостійно вибирати сферу діяльності. Поряд із правами й свободами нова Конституція визначає й основні обов’язки громадян України, у тому числі – це захист Батьківщини, збереження природи, культурної спадщини, відшкодовування заподіяних збитків. Кожен із нас повинен про це пам’ятати.

Також у Конституції України зазначено, що  «Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними». Це викликає впевненість у тому, що наша країна є демократичною, соціальною, правовою державою. Я вірю в те, що завжди можу покластися на справедливу дію закону, яка, на мою думку, відтворює суверенну волю народу. Конституція України гарантує мені право на «повагу моєї гідності», я маю «право на свободу та особисту недоторканість». Мені дуже до вподоби також стаття, у якій йде мова про «право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань». Здається, ще зовсім недавно про це лише усі мріяли, а тепер це є один із законів нової Української держави.

 

Українська держава за незалежність! У розвитку демократії згодом буде й моя частина внеску, адже Україна вимагає мого юнацького запалу, моєї праці й любові! Тільки той, хто любить свою Батьківщину, свій народ, своїх батьків і свій будинок, зможе зробити свою країну багатою, а себе – щасливим. Для цього потрібно знати, розуміти та дотримуватися положень Основного Закону нашої держави – Конституції України.

Здобуті знання допоможуть мені увійти в доросле життя політично зрілим громадянином незалежної держави, зрозуміти цінності демократичного миру, усвідомити себе часткою великого українського народу, що створив цю державу і є в ньому єдиним джерелом влади. Прийнята Парламентом Конституція України, що затвердила реальність української національної державності, ії цілісність та недоторканість дає не тільки можливість усім нам, хто живе в Україні, будувати вільну, демократичну, соціальну й правову державу, а також бути даниною пам’яті мільйонам українців, що віддали своє життя за неї на полі бою в Україні й за її межами. Прийнята Конституція України – це твердження нашого державного стабільного розвитку до гідного життя. Вона є цінністю як для нинішніх, так і для майбутніх поколінь.

 

 

З огляду на вище згадане, я вважаю, що в цілому Україні не потрібна нова Конституція.

Єдине, що хотілося б зазначити, так це те, що нам дійсно потрібен якісний та конкретний план конституційної реформи.

Сьогодні починається робота з децентралізації влади в Україні. Децентралізація – це пріоритет для всіх регіонів країни. Особливо важлива для розвитку регіоналізму – впровадження в Україні практики проведення місцевих референдумів, які дозволять жителям самостійно визначати культурну та економічну стратегію свого регіону в рамках єдиної країни і з точки зору європейських цінностей.

Також наразі назріла суттєва необхідність докорінних змін судової системи .

На жаль, ми є свідками знищення правосуддя в Україні як гілки державної влади. Я вважаю, що головною метою проведення судово-правової реформи в Україні має стати створення законодавчих та організаційних умов для утвердження в Україні незалежної, ефективної та відповідальної судової влади, якій довірятиме суспільство. Свої пропозиції повинні внести Верховний Суд України та вищі спеціалізовані суди. Тиск на суди з адміністративних посад з порушенням процедури — неприпустимий та антиконституційний. Впевнена, ми маємо можливість і повинні зробити все від нас залежне, заради правосуддя та нашої державності.

Людина почуває себе впевненіше в правовій державі, що гарантує ій права й свободи. Тому, щоб почувати себе повноправним громадянином України, необхідно знати й поважати закони нашої держави, а головне – дотримуватися їх.

За два десятки років ми побудували сильну, стабільну та демократичну Україну. Я пишаюсь тим, що народилась і живу в цій країні, яка відстоює права та волю народу, недоторканість та цілісність держави. Давайте разом змінимо країну на краще!