– Есе 242-Ш

242-Ш

 

Чому Україні потрібна нова Конституція?
Щоб вона була ще гірша, Конституцію потрібно постійно покращувати.
Мечислав Шарган
Конституція – це основний закон держави. Таке визначення нам дає Вікіпедія. Але на мою думку, Конституція – це спосіб нашого життя. У ній записані закони, які захищають та унормовують наше життя. Вони повинні поліпшувати та робити простим наше існування. Конституція – це список законів, яких ми повинні дотримуватись для того, щоб жити спокійно.
Мені здається, що Україні потрібна нова Конституція. По-перше, вже саме написання її було юридично неправильним. Розглянемо процес її створення лише за роки незалежності. У 1990 році була створена спеціальна комісія, яка розробила Концепцію нової Конституції України, а у 1991 році вона була ухвалена. Вже на основі Концепції був створений проект нової Конституції України. А проект став реальністю лише в 1996 році! Шість років створювали нову Конституцію України! А за чей час стару (1978р.) змінювали величезну кількість раз. Причому, закони суперечили один одному. Тобто в країні відбувався правовий хаос. Та й з появою нової Конституції кількість проблем не зменшилось. Адже вже під час її прийняття було суттєве порушення: не було проведено референдум.
Від 1996 року і до наших днів в Конституції було 5 значних змін. Мені здається, що її не хотіли покращити, а намагались зробити зручнішою для олігартичних кланів. Ось чому життя в нашій країні зараз дуже нестабільне. І це вже друга причина, чому потрібно створити нову Конституцію. Адже на сьогодні Україна знаходиться у дуже скрутному становищі. Ми не можемо точно бути впевненими у завтрашньому дні. Рівень життя більшості населення – низький. У країні проквітає корупція. Більш того, на сході України йде війна. Тобто ситуацію в державі потрібно міняти.
По-третє, причиною необхідності нової Конституції є досить болюче питання децентралізації. Прийняття цього закону знищило і зробило болючим життя багатьох правоохоронців. А все через те, що не всі люди розуміють потребу у зміні. Ми йдемо у нове життя, відмовляємось від рядянської форми правління. А централізація – це якраз приклад СРСР. Тому нам потрібно від неї позбутися. Ця форма правління лише пригнічує українське суспільство. А децентралізація дасть змогу розвивати міста та села. Бюджет буде в органах місцевого самоврядування. А вони, в свою чергу, краще знають, на що потрібно витратити кошти, аніж державні. Отже, децентралізація покращить становище звичайних людей.
Я вважаю, щоб покращити політичне і соціальне становище в Україні, потрібно написати нову Конституцію. При чому не змінити, не додати інші закони, а саме створити нову.  Для цього повинна бути створена спеціальна комісія з розумних, добре навчених людей і, можливо, представнків деяких передових країн, щоб вони поділились своїм досвідом. Адже в приклад я б хотіла навести США. Їх Конституція є незмінною вже протягом багатьох років. Але, при цьому, у даній країні набагато вищий рівень життя. Більш того, після того, як Конституція буде прийнята парламентом, повинен обов’язково відбутися всенародний референдум. Кожна повнолітня людина, повинна прочитати закони і висловити свою думку про них. Лише тоді Конституцію можна буде вважати чинною.
Є ще один пункт, на який я б хотіла звернути увагу. Мені здається, що Конситуція має бути складена досконало і не підлягяти змінам. Щоб жоден політик не зміг її змінити для власної вигоди. А навіть якщо виникнуть критичні обставини, то проводити зміни лише референдумом.
Я впевнена, що українці потребують нової Конституції, права, обов’язки і покарання якої повинні бути справді однакові для всіх. Лише тоді ми зможемо мати хороше життя, а Україна – буде однією з провідних держав світу.