– Есе 224-Ш

224-Ш

Чому нам потрібна нова Конституція?

У житті будь-якої держави та суспільства важливу роль відіграє такий закон як Конституція. Серед усього «оазису» нормативно-правових актів та законів найголовнішим та основним в Україні є Конституція. Основний закон є святим письмом для кожного законослухняного громадянина України, яке дбає про права пересічного українця.
Що ж,давайте спробуємо знайти відповідь на питання : «Чому ж нам так потрібна нова Конституція?»
Заглибимося в історію та з’ясуймо походження сьогоднішньої Конституції та її попередників. Сучасний закон про державний устрій України пройшов чималий шлях перед тим, як постати перед нами у такому вигляді. Розгляньмо історичних попередників.
Конституція Пилипа Орлика стала однією з найперших в Україні. Її заключив Пилип Орлик зі старшиною та козацтвом Війська. Цей договір був укладений 1710 року як один з найперших європейських Конституцій нового часу. Також ця Конституція несе в собі історичну цінність як пам’ятка філософської та правової думки. Правової чинності вона так і не набула через умови написання в вигнанні. Ця Конституція ввійшла в історію як закон вільних та озброєних людей. Історія – це,звісно, чудово,але зараз про наболіле.
Ця проблема зараз гостро стоїть в Україні. На кожному кроці пенсіонери,молоді люди та навіть діти обговорюють теми політичного характеру. Ні для кого не секрет,що українці переживають економічну та й, що гріха таїти,політичну кризу. Багато хто не вірить, що внесені зміни зроблять наше життя кращим, деякі навіть обурюються. Але я залишаюсь оптимісткою, адже,на мою думку, саме ми,молоде покоління зможемо щось змінити та розкрити увесь потенціал українських земель,на яких жили наші прадіди. «Майже все велике зроблено молодими» – казав Бенджамін Дізраелі.
Сучасна система правління має багато недоліків. На жаль, одним з них є соціальна незахищеність деяких верств населення. Маленькі пенсії для пенсіонерів, яких ледь-ледь вистачає на ліки та сплату комунальних послуг,мізерні зарплати для лікарів та вчителів,людей, які виконують такі важливі соціальні функції. Перші захищають права на лікування та медицину, оскільки Україна переживає економічну кризу,то ціни на ліки піднялись вище хмар. На жаль, безкоштовна медицина в Україні не процвітає,але сподіватимемось, що нова Конституція подбає про працівників медичної сфери.
Не краща ситуація і з освітянами. Вчителі – це люди, які виховують молоде покоління, сповнене патріотизму. Вони вкладають в нас усі знання, душевні сили, всі вміння та увесь свій досвід. Ці люди з великої букви теж щомісяця зіштовхуються з такою проблемою як маленькі зарплати. Можливо, я не маю жодного життєвого досвіду, щоб так писати, але маю право на власну думку і тому я не могла оминути цю проблему.
Багато хто з наших сучасників впевнені, що життя українського народу та й України в цілому можна змінити лише шляхом збройних конфліктів. Беззаперечно, це не так. Україна як цивілізована країна має знайти альтернативні способи рішення економічної та політичної кризи. Адже зброя – це завжди насилля, жорстокість та смерть. Так,звісно, в деяких випадках,це лише спосіб самозахисту, але все ж…
Нова,оновлена Конституція повинна стати символом вільної, захищеної та щасливої нації. Потрібно впроваджувати свіжість в застарілу систему влади, запускати нові реформаційні процеси. Чиновники та депутати повинні діяти в інтересах народу. Саме люди мають стати тією силою, яка щось змінить в нашому суспільстві. Ми самі повинні формувати наше майбутнє. Своєю любов’ю до Батьківщини ми змінимо її на краще, бо як казав Наполеон І: «Любов до Батьківщини – перша чеснота цивілізованої людини.
На мою думку, наша нова Конституція повинна відповідати деяким найголовнішим критеріям. Це захищеність суспільства, в якому панує право та демократія, де народ є рушійною силою будь-яких змін. Термінових перемін в Україні також потребує судова система та правоохоронні органи. Органи, які захищають цивільне населення мають робити все, аби захистити інтереси звичайного українця. Права усіх громадян мають бути сумлінно захищені і це все має бути вказане в оновленій Конституції.
Також, не менш важливою зміною є прозорість,народ має об’єктивно знати усі зміни, які вносяться до Конституції.
Отже, підведемо підсумки. Вищі заробітні плати для працівників соціальних сфер, що стане запобіжним методом проти корупції, соціальний захист малозахищених верств населення, зміни в судовій та правоохоронній системах, а також прозорість усіх дій міністрів та чиновників – ось усі ті зміни, яких так потребує Україна, все те, що повинно бути внесено до нової справедливої Конституції, яка дбатиме про краще життя звичайних українців.
Але немає межі досконалості… Ми повинні прагнути кращого життя, бажати цього усім серцем, тоді так воно і буде. Як казав Гельвецій : « Бажання є рушійна сила душі, душа, позбавлена бажань, застоюється. Потрібно бажати, щоб діяти,і діяти, щоб бути щасливим».
Задля нашої мети ми повинні згуртуватись і зробити вирішальний крок, до тієї країни, в якій ми хочемо жити. Історично підтверджено, що українці – то є сильна нація. Тож, давайте створимо країну нашої мрії разом? І все в нас вийде…