– Есе 176-Ш

176-Ш

 

Конституція – найважливіший закон для держави, бо він є основним. Це документ, в статтях якого чітко і зрозуміло описано конституційні обов’язки громадян України. Минали роки, Конституція змінювалась. З 1996 року існує теперішня Конституція. Ось і прийшов час не внести деякі корективи, а створити новий основний закон для народу. Чому б це не зробити молодому поколінню?

На жаль, зараз не найкращий час, щоб приймати новий закон, але, з надією на те, що все буде краще, я спробую допомогти державі. Для цього потрібні чималі знання в політиці, можливо, і досід. Отже, почнемо думати над вирішенням проблем в Україні.

По-перше, хотілося би сказати про те, що я точно і впевнено хочу залишити. На мою думку, першу статтю можна трішки доповнити, але не викинути, тому я залишу її, як єдине твердження, щоб кожна людина , відкриваючи першу сторінку документу , прочитала і згадала як важко Україна здобула незалежність, зрозуміла те, яка є її держава і чому її потрібно берегти. Потрібно добавити, що вона є унітарною, а з другої статті викреслити про суверенітет, бо якщо в першій статті пишеться, що Україна є суверенною, то громадянину ітак зрозуміло, що це поширюється на всю територію України, бо як сказано в другій статті – Україна є цілісною. На місце статті два можна написати про те, що “”Людина , її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість – найвища соціальна цінність , а її держава є недоторканою””. Далі я змінила би статтю 6. Звичайно, не всю, тільки добавила б дещо про виконавчу владу. Я вважаю, що потрібно змінити кількість депутатів верховної ради України. Мені здається, що треба зробити її вдвічі меншою. Конституційний склад – 450 народних депутатів. Ефективність роботи парламенту буде більша, тому що кожен депутат буде відчувати на собі більше відповідальності і виконувати свою справу як слід, щоб держава не занепала, а розвивалась. В обласній раді буде приблизно по 10 депутатів. Я знаю, що цього буде достатньо. У розділі два добавити, що людина не може дозволяти собі більше , ніж дозволяють їй її права. Тепер поговоримо про проблеми. Існує екологічна проблема. Одне з її вирішень – за куріння і кидання сміття на вулицю, в водойми і т.д. громадяни повинні платити штрафи, тоді вони будуть до цього ставитись застережливо, і це стане їх обов’язком, якого слід дотримуватись. Територія України не буде настільки забрудненою. За рахунок цього демографічна ситуація покращиться і народжуваність збільшиться.

Також в Конституцію потрібно вмістити право громадян вимагати відшкодування від держави у разі заподіяння їм шкоди діями влади. Статус президента має визначатись волею народу, якому належить суверенна влада. Кабінет Міністрів має нести відповідальність за дії Президента. Необхідні умови громадянства визначаються законом. Всі люди мають поважатись як особистості. І всі люди, незалежно від їх статусу, рівні перед законом. Свобода думки і совісті не повинна порушуватись. Має бути гарантія на свободу наукової діяльності. Будь-яка експлуатація дітей категорично заборонена. Корупція заборонена по закону, але цього закону явно дотримуються не всі і не всі за це караються.Корупція в нашій Україні – це вже невід’ємна складова розвитку олігархічного суспільства. Але в Україні зараз зовсім протилежна ситуація, внаслідок чого занепадає держава, а з цим майже не борються. Потрібно удосконалити боротьбу з корупцією і з її розповсюдженням. Це є досить важливо, адже це кримінальна дія. Ступінь розкриття дуже незначний. Матеріальні збитки – великі. Можливість боротьби – обмежена. Політики та керуючі особи держави мають бути взірцем для суспільства, тільки так можливо вирішити цю проблему. Люди повинні більш серйозно ставитись до злочинності і до законів.І потрібно з цим щось робити. Ще я хочу сказати про права колишніх президентів, я припускаю, що їх потрібно позбавити права недоторканості. Тобто , щоб вони могли бути притягнуті до відповідальності. І ще я погоджуюсь з партією “”Удар””, що екс-президенти мають бути позбавлені привілеїв. Проблема війни і миру – найглобальніша проблема людства. Вона загострюється все більше через те, що зброя стає більш досконалою. Українці мають право на мир і життя без страху. У Конституцію потрібно внести вічну відмову від війни і прагнення до міжнародного миру. Потрібно внести у Конституцію, що право на ведення війни не признається. В Конституції сказано, що “”Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом””, тому потрібно змінити закон про пенсійне забезпечення, бо сума, яка виплачується не відповідає потребам літніх людей, непрацездатних людей. Ціни на товари збільшуються, а пенсії лишились такі ж як були.

Отож, висновок такий: нова Конституція потрібна, і багато змін можна внести, але як говориться в самій Конституції – поки в країні є воєнні дії – Конституцію змінювати не можна.