– Есе 129-Ш

129-Ш

 

“«Там, де немає змін і необхідності в змінах, розум гине».

Герберт Уелл

 

Будь-який живий організм, перебуваючи в зоні комфорту, деградує. Лише зовнішні непривабливі чинники змушують його боротись, і тим самим розвиватись. Зміни – це завжди болючий процес, проте їх відсутність веде до абсолютної гибелі. Ми, як нація, повинні завдячувати Богу, що дав нам добрий шанс вийти із занепаду. Та як це зробити?

Спочатку треба усвідомити, що головна ціль держави – це забезпечення хорошого рівня життя її громадян. Розвиток науки, культури тощо безсумнівно важливий, проте коли люди не мають що їсти, чи не виглядає акцент на цьому достатньо безумно?

Перша Конституція Пилипа Орлика – це перший крок до незалежності країни. Нова конституція – це один з кроків виходу держави на новий рівень. Цей документ є фундаментом у встановленні держави, її цінностей та способу життя, він впливає на формування «душі нації». Бог дав Мойсею Закон, згідно якого ізраїльський народ  мав жити,  і це суттєво відрізняло його від інших народів. Отже, присутність законів та їх вплив на свідомість суспільства є вкрай важливим і дієвим.

Конституція повинна еволюціонувати згідно потреб суспільства. Ті закони, які діяли 100 років тому назад, ніколи не будуть працювати зараз. Вносячи поправки до існуючих законів, будуючи нові поверхи на старому будинку, ми зможемо спостерігати лише його руйнацію. Наш вихід – це зруйнувати все старе і зі свіжим поглядом створити нове.

Навчаючись у школі, мені сумно спостерігати, як система освіти вбиває в дітях ініціативність, енергію, мислення, створює байдужість, не стимулює до розвитку, а вбиває таланти. Я завдячую Богу та людям, які допомогли мені вирватись з цих пагубних пут та зайнятись самоосвітою. Зміни варто починати з коренів –  з виховання, зміни менталітету суспільства. Чого може навчити мене вчитель, який 30 років поспіль говорить учням одне і теж. Україна намагається  бігти за світовим розвитком, проте для початку їй варто змінити кросівки.

Звичайно, я не вірю, що нова Конституція в один момент змінить все, на це потрібно багато часу. Що я маю на увазі? Спостерігаючи за історичними подіями та способом життя різних країн, можна побачити, наскільки вони відрізняються одна від одної. Назвемо це «душею нації» і будемо говорити про середні показники, оскільки всюди є свої «горили та генії», хоча другі не всюди. У високорозвинених країнах активне ініціативне суспільство, яке і створило таку державу. Наприклад, країни Африки ніколи не зможуть досягнути того, що досягнули США, тому що самі люди не здатні жити таким способом життя, як останні, навіть якщо їм дати для цього всі необхідні умови. Я не маю на увазі інтелектуальні здібності, я говорю про характер народу. Ось саме цей характер призводить до того, як живе та чи інша країна. Наполеон добре знав характер Франції, що дало йому незліченних послідовників, проте не вникнувши в психологію Росії та Іспанії, зазнав від них удару.

Конституцію треба писати не з ідеальних теоретичних міркувань, а з практичних. Те, що не характерно українцям, ніколи до них «не приживеться». Що до практичної моделі створення Конституції, то, звичайно, одним з виходів є посилання на успішні європейські зразки. Наприклад фінляндська система освіти є однією з найкращих у світі, і варто до неї прислухатись, проте це зовсім не означає, що українці зможуть її прийняти. Знов я повертаюсь до характеру нації. Потрібно вивчити нашу «душу», і згідно неї впроваджувати зміни. Нас руйнує байдужість до іншого та «моя хата з краю». Я не хочу підійматися до вершків суспільства, мені вистачає тих, які збирають гроші на війну у громадському транспорті і ставлять їх собі до кишені. Чотириста депутатів, якщо потрібно лише двісті. Ну звичайно, а куди подіти «кума-свата»? Суспільство, де кожний думає лише про себе, приречене на загибель. Суть будь-якого росту в цілісності, це стосується сім’ї, церкви, компанії, суспільства.  Ми – організм, який сам себе руйнує, уявіть собі лише, як безглуздо виглядає ілюстрація, коли нога відмовляється ходити тільки через те, що її не намастили кремом. Як сумно виглядає те, коли лікар відмовляється лікувати без попередньої необґрунтованої винагороди.

Ніякі антикорупційні фонди не викорінять корупцію, для цього потрібні зміни у свідомості кожного українця. Будемо думати про наш характер, будемо шукати способи його змін, будемо будувати нову Україну.

Я не знаю чітких способів цієї зміни, це і не було моїм завданням у даному творі. Проте я чітко переконана, що якщо кожен українець, живучи у християнській державі, почне виконувати всього лиш дві заповіді Ісуса Христа, буде любити Бога та ближнього, як самого себе, то яскраві зміни не за горою.

Отже, підводячи підсумки всього вищесказаного, Україні справді потрібна Нова Конституція, сформована на основі глибокого вивчення характеру народу, створена тими людьми, які розуміють своє велике призначення.