– Есе 094-Ш

094-Ш

 

“Україна – суверенна держава . Прийняття Конституції -це важливий крок для країни, найвища форма закріплення державою та суспільством соціально – політичного вибору. Так , звісно, основа всіх канонів полягає в основі Конституції,   та чи є ці канони вигідними для людей ? Чи є захистом для нас наша  Конституція ? Чи можемо ми бути впевненими в правильності законів ? Ось такі гостро – колючі питання є щоденними проблемами  для нашого народу , і цих питань не стає менше , а відповіді на них більш схожі на глузування , ніж на вирішення проблем, які стосується безпосередньо законів.

Отже , вже зрозуміло ,що із створенням Конституції  виникло занадто багато проблем , які не так просто  вирішити , тому виникає питання : можливо, нам потрібна нова конституція? . Конституція ,  яка буде відстоювати права  людей.  Конституція, яка буде вирішувати питання й проблеми .

Чому в прийняттях законів беруть участь лише політичні гілки влади?Я вважаю ,що на прийняття законів мають впливати не лише депутати, а й прості люди .

Перші 11 років життя в самостійній державі ми хотіли жили за такими принципами   , як верховенство права, законність, пріоритет прав людини, поділ влади тощо. На сучасному етапі розвитку країни ми не можемо спостерігати дотримання всіх цих принципів .  Взяти тільки несприйняття владою принципу верховенства права, що означає, необхідність при застосуванні норм права та їх тлумаченні керуватися в першу чергу інтересами людини й суспільства, а не чиновників, партій . Закономірним результатом цього є порушення положень Конституції .

Зміст нової Конституції має полягати в тому, що її вимогам мають підпорядкуватися без винятку ВСІ. Тоді в країні не буде кризи, дефолту та Майданів.

Безумовно, для прийняття нової Конституції ми повинні визначити основні засади теперішньої . У першу чергу, це відсутність деяких статей, у яких повинні були реалізовуватись конституційні положення щодо організації влади згідно з принципами рівності . Прийняття деяких прямо передбачених у Конституції України законів – свідомо блокувалося.

Хоча нині діюча Конституція України вважається однією з кращих у Європі, вона також потребує , певної конкретизації  її  положень  щодо відносин між державою , суспільством і громадянином.

Чому? А тому, що наше сьогодення ще не забезпечує належних прав та умов життя  людини , бо надмірна централізація влади не може вирішувати ідеалів правової держави , закладених  давним-давно Магдебурзьким правом.

Є певні недоліки у територіальному устрої  й  поділі , державному ладі , у роботі судів і правосуддя , національній внутрішній та зовнішній безпеці.

Відверто хочу сказати , що давно назріло питання децентралізації та укрупнення територіальних громад , таких як сільські ради , бо їх бюджетні кошти не дозволяють цього робити

Є й  інші проблеми в Україні , розв’язання яких повинна вирішувати нова Конституція України .

Таким чином , нова Конституція повинна надати можливість проведення таких основних реформ :

 

* щодо місцевого самоврядування

 1. Здійснити децентралізацію влади , надавши повних повноважень територіальних громадам вирішувати всі питання місцевому значення , забезпечивши для їх вирішиння значно більші кошти місцевих бюджетах .
 2. Відмовитися від державних , районих та обласних адміністрацій , які себе не виправдали .Для цього необхідно при радах створити виконавчі комітети .

3.Створити повноцінні територіальні громади чисельністю не менше 10 тисяч мешканців , об’єднавши для цього декілька навколишніх сіл , а в селах має обиратися сільській староста ( солтис ).

*Щодо органів законодавчої влади

1.Заборонити Верховній Раді України приймати закони , що суперечать Конституції та проявляти не обґрунтовано і шідливу законодавчу ініціативу .

 1. Прийняти чіткі закони про порядок проведення Всеукраїнськогоі місц, не передбачаючи Верховною Радої України їх функцій .
 2. Передбачити конкретну відповідальність народних депутатів України та депутатів місцевих рад за невиконання ними їх обов’язків і правил поведінки ( кнопкодавство , вчинення безпорядків , рухи по залу засідань ради тощо ).
 3. Передбачити статтю прямої дії щодо суворої кримінальної відповідальності корупціонерів і хабарників .
 4. Зняти недоторканність з народних депутатів України, суддів і Президента України .

 

*Щодо органів виконавчої влади

 1. У зв’язку з децентралізацією влади в Україні , передбачити чіткий розподіл повноважень у системі виконавчої влади , починаючи від Президента і закінчуючи виконавчими комітетами місцевих рад .

 

* щодо органів судової влади

 1. Передбачити виборність суддів усіх рівнів і підвищити їх відповідальність за прийняття ними протизаконних рішень .
 2. Гарантувати , незалежність суддям і їх підкорювання законам
 3. Ввести суд присяжних в України .

 

* щодо органів прокуратури

 1. Посилити конституційні вимоги до органів прокуратури щодо нагляду за чітким і кваліфікованим виконанням законів України .

* щодо органів внутрішніх справ

 1. Надати перевагу у розвитку української культури і освіти .
 2. Передбачити конкретну участь в діяльності держави всіх релігійних конфесій .

В цілому нова Конституція України повинна надати поштовх до ефективного реформування усіх без винятку сторін активної життєдіяльності народу України , як в політичних так і соціальних , економічних , культурних та духовній сферах”